Mediacja rówieśnicza

       Znalezione obrazy dla zapytania: mediacje rówieśnicze

           Dnia 18 pazdziernika uczennice z naszej szkoły: Gabriela Łazuga i Natalia Szcześniak wraz z pedagogiem szkolnym p. Dorotą Józwik uczestniczyły w konferencji szkoleniowej. Spotkanie miało za zadanie przybliżenie uczestnikom założeń programu "Mediacja rówieśnicza w szkole metodą przeciwdziałania agresji i niedostosowaniu społecznemu młodzieży".

Głównym celem programu jest przeciwdziałanie agresji i innym patologicznym zachowaniom młodzieży w szkole a w szczególności promocja rozwiązywania konfliktów i sporów rówieśniczych bez przemocy oraz podniesienie kultury prawnej w szkołach poprzez propagowanie idei sprawiedliwości naprawczej oraz uczenie dzieci i młodzieży, że każdy konflikt można rozwiązać poprzez dialog prowadzący do porozumienia. W ramach programu młodzież szkół objętych programem będzie brała  udział w serii spotkań edukacyjnych. Mamy nadzieję, iż włączając się do udziału w programie przyczynimy się do zmniejszenia zachowań niepożądanych w naszej szkole.


Program ten objęty jest porozumieniem Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie z Kuratorem Oświaty w Lublinie.

 

Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2019 roku  odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.Wzięli w niej udział zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. Dzieci w humorystyczny sposób przedstawiły pracę nauczycieli. Były przemówienia, wiersze, piosenki.Wszystko zostało zamknięte w konwencji lekcji w klasie IV. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania.
W części oficjalnej głos zabrał Pan Marcin Kurek - przewodniczący Rady Rodziców, który złożył życzenia i wiązankę kwiatów na ręce Pani Dyrektor Mirosławy Swędra. Następnie głos zabrała Wójt Gminy Wojcieszków -  Pani Agnieszka Cieślak oraz Pani Mirosława Swędra - dyrektor Zespołu Szkół, które złożyły serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz podziękowały za trud włożony  w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia.

80 lat temu...

W dniu 30 września 2019r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 80 rocznicy wybuchu wojny. Uczniowie przedstawili najistotniejsze fakty i tragiczny bilans najokrutniejszego konfliktu w dziejach ludzkości.Wystąpienie uczniów spotkało się z gromkimi brawami publiczności. Dla wszystkich  była to cenna lekcja historii przypominająca, że nasza dzisiejsza wolność została okupiona krwią milionów Polaków.

NASI UCZNIOWIE WYGRALI ZAWODY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH!!!

25 września w Wólce Domaszewskiej odbyły się V Drużynowe Biegi Papieskie. Naszą szkołę reprezentowało 25 zawodniczek i zawodników i po podliczeniu punktów okazało się, że drużyna zajęła I MIEJSCE. Gratulacje należą się wszystkim (nawet rezerwowemu), ale w szczególności tym, którzy zdobyli największą liczbę punktów i stanęli na podium. 

 

OTO NASI MEDALIŚCI:

Kategoria dziewcząt rocznik 2009:

 1. MIEJSCE JULIA LATOCH

 2. MIEJSCE MAJA GIL

Kategoria dziewcząt rocznik 2008:

 1. MIEJSCE OLIWIA PANIAK

 1. MIEJSCE NIKOLA KŁODA

Kategoria chłopców rocznik 2008:

 1. MIEJSCE KAMIL GRYGLICKI

 2. MIEJSCE ANTONI NOWICKI

Kategoria dziewcząt rocznik 2007:

 1. MIEJSCE DOMINIKA ZDUNEK

 2. MIEJSCE GABRIELA MOJZYCH

 3. MIEJSCE MARTYNA JURKOWSKA

Kategoria chłopców rocznik 2007:

 1. MIEJSCE DAWID MODZELEWSKI

Kategoria dziewcząt rocznik 2006:

 1. MIEJSCE JOANNA ROGULSKA

Kategoria chłopców rocznik 2006:

3. MIEJSCE MATEUSZ WILEŃSKI

Z naszymi zawodnikami w Wolce Domaszewskiej byli: p. Agnieszka Józwik i p. Tomasz Niewęgłowski. Podziękowania za przygotowanie i wyselekcjonowanie uczniów do zawodów należą się również p. Krzysztofowi Marosowi.

W przyszłym roku również powalczymy o zwycięstwo.

 

Certyfikaty i podziękowania