Gminny turniej piłki siatkowej w Wólce Domaszewskiej

Dnia 19.02.2020r dziewczęta w składzie: Dominika Zdunek, Gabriela Mojzych, Jagoda Dzido, Dominika Makuła, Patrycja Szcześniak, Oliwia Rzewuska, Gabriela Machnio, Maja Adamczyk w Gminnym turnieju w piłce siatkowej w Wólce Domaszewskiej pod opieką p. Agnieszki Józwik zajęły l miejsce.

Chłopcy w składzie: Hubert Sosnowski, Michał Latoch, Maciej Kania, Marek Kachniarz, Bartek Sławiński zajęli l miejsce w Gminnym turnieju w piłce siatkowej w Wólce Domaszewskiej pod opieką p. Krzysztofa Marosa.
 
 

Bezpieczny Internet 2020

       Od kilku lat w naszej szkole organizujemy przedsięwzięcia związane z profilaktyką Bezpieczeństwa w Internecie. W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2020, w poniedziałek 17 lutego na 3 godzinie lekcyjnej, odbył się apel pod hasłem „Internet szczęście czy zagrożenie?”. Uczniowie z klas 4-8 pod kierunkiem pani Doroty Józwik oraz pana Jacka Dudzińskiego przygotowali i przeprowadzili rozprawę sądową. Oskarżony Internet ostatecznie został uniewinniony. Konkluzją z całej rozprawy i podjętych przez szkołę innych działań: jest kontrolowane korzystanie z Internetu.

Klasy drugie na spektaklu ,,Ja Pinokio"

 
Dnia 6 lutego 2020r. Klasa IIa i IIb wybrały się na spektakl „Ja Pinokio” do Łukowskiego Domu Kultury w Łukowie. Z wielkim podekscytowaniem dzieci usiadły na krzesłach i na scenie rozpoczęła się prawdziwa uczta dla oczu i uszu. 
 
 Przedstawienie trwała około godziny i minęło bardzo szybko. Od pierwszych chwil wciągało i przez cały czas trwania zachęcało do żywiołowego udziału dzieci. Nie raz krzyczały „Nie rób tego”, Nie idź tam”. Na scenie cały czas dużo się działo. Zachwycała muzyka i gra aktorów. Kolorowe stroje oraz scenografia. Po spektaklu naładowani pozytywnymi emocjami, uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły.
 

"Zawołał dziadek na pomoc babcię..."

Grupa 4-latków KOTKI  7 lutego 2020 r.  świętowała Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci pod kierunkiem wychowawców przygotowały inscenizację wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Dla młodych aktorów było to nie lada wyzwanie, wystąpić przed tak zacną publicznością. Wszak to babcie i dziadkowie oklaskiwali swoich wnuków. Dzieci doskonale wcieliły się w swoje role. Zaśpiewały piosenki oraz gromkie STO LAT. Posypało się mnóstwo braw. Potem dzieci wręczyły prezenty dziadkom, a dziadkowie odwdzięczyli się słodkościami dla swoich wnuków. Wspólna biesiada, zdjęcia, śmiechy i rozmowy nie miały końca. Ten dzień na długo zostanie w pamięci zebranych.

Certyfikaty i podziękowania