MIKOŁAJKOWY DZIEŃ SPORTU

Dnia 4 grudnia odbył się Mikołajkowy Dzień Sportu. Pomysłodawcami i organizatorami tej imprezy byli p. Agnieszka Józwik i p. Krzysztof Maros. W zmaganiach uczestniczyły dzieci z klas III-VII. Celem tego przedsięwzięcia było:

Promowanie zdrowego stylu życia.

Integracja podczas gier i zabaw sportowych uczniów w różnym wieku.

Wpajanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej.

Wdrożenie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego.

Kształtowanie zachowań prozdrowotnych.

Edukacja poprzez zabawę.

W pierwszej kolejności rywalizowali uczniowie klas trzecich. Konkurencja, jaka była dla nich przygotowana to sprawnościowo-zwinnościowy tor przeszkód. Rywalizacja przyniosła dzieciom ogromna radość, a walka była zacięta do ostatniej sekundy. Zwycięzcą okazała się klasa III „b”.

Druga konkurencja to również tor przeszkód, ale tym razem dla klasy V. Uczniowie rywalizowali między sobą o jak najszybsze pokonanie trasy toru. Dzieci walczyły zaciekle o miejsca na podium.
Klasy IV zostały podzielone na dziewczęta i chłopców. Dziewczęta rozgrywały turniej rzucanki siatkarskiej a chłopcy grali turniej mini piłki nożnej. Siatkarki rywalizowały w obrębie trzech zespołów. Po zaciętych meczach wyłoniono zwycięzcę. Równolegle odbywał się mecz piłkarski, który rozstrzygnął się w ostatnich sekundach. Komentator stracił głos a kibice wiwatowali na cześć drużyny z klasy IV „a”.

Jednak to nie był koniec atrakcji. Zostały do rozstrzygnięcia dwie konkurencje. Klasa VI „a” i VI „b” miały niebawem rozegrać mecz unihokeja. Okazał się on być bardzo ciekawy i nieprzewidywalny. Pierwszą połowę meczu rozgrywały dziewczęta. Walka była na tyle równa, iż zakończyła się remisem 0:0. Wszystko było w rękach chłopców, którzy w drugiej połowie strzelili łącznie aż pięć bramek. W ostatniej minucie o zwycięstwie zadecydował piękny strzał z dystansu i rzutem na taśmę wygrała klasa VI „a”.
Zwieńczeniem imprezy był mecz siatkarski w wykonaniu uczniów klasy VII. Uczniowie podzielili się na dwie drużyny składające się z 4 dziewcząt i 4 chłopców. Na boisku rywalizowały 6 osobowe zespoły – 3 dziewczyny i 3 chłopców. Ustalono, iż uczniowie będą grać do dwóch wygranych setów, jednak potrzebny był tie break, który ostatecznie rozstrzygnął losy meczu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy puchary i medale, których fundatorem był Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „DRAGON” Wojcieszków. Dekoracji zwycięzców dokonywał dyrektor szkoły. Na wręczeniu nagród nie zabrakło też Świętego Mikołaja, który każdego uczestnika obdarował słodką czekoladą.

Gimnazjada

Dnia 01.06.2016 r. po raz kolejny uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w XII Gimnazjadzie w Radoryżu Smolanym z sukcesami. W żonglerce piłki nożnej chłopców w parach Norbert Niewęgłowski i Cezary Kucharski zajęli I miejsce;w policyjnym -sprawnościowym torze przeszkód Katarzyna Misiak i Jakub Kołodziej wywalczyli I miejsce; w turnieju piłki plażowej Karolina Latoch, Marlena Łazuga, Aleksandra Latoch, Jacek Gmurkowski, Filip Mojzych zajęli III  miejsce; w przeciąganiu liny Latoch Karolina, Misiak Katarzyna, Szymanek Ewa,Czyżak Mateusz, Wójcik Albert, Trochimiak Marcin zajęli III miejsce. W konkursie You Can Dance- Po prostu tańcz Patrycja Pajdowska, Natalia Dudzińska, Marlena Łazuga, Emilia Kulpa, Julia Garbacik,Magdalena Zacharska, Wiktoria Burdach, Natalia Leszczak zajęły I miejsce. Gratulujemy.