Jak dbać o dobre samopoczucie i wewnętrzną równowagę?

1. Zaplanuj swój dzień.

2. Wysypiaj się- co najmniej 7-8 godzin najlepiej o stałych porach.

3. Zadbaj o aktywność fizyczną.

4. Rozwijaj swoje zainteresowania.

5. Utrzymuj relacje z drugim człowiekiem.

6. Szukaj skutecznych  dla ciebie sposobów radzenia sobie ze stresem: przeczytaj wcześniej zamieszczone informacje!!!

Jeśli jednak nie możesz poradzić sobie sam/a zwróć się do swojego pedagoga i powiedz o swoich odczuciach i obserwacjach.

Chętnie pomogę.

Dorota Józwik

Sposoby radzenia sobie ze stresem

1. Głębokie oddychanie

Najprostszym sposobem i chyba najbardziej znanym, który można zastosować w obliczu stresu jest głębokie oddychanie. Należy zwracać jednak uwagę, aby oddech był spokojny i miarowy.

2. Wizualizacje

Chodzi o wyobrażanie sobie pozytywnych rzeczy. Nawet jeśli jest trudno i teoretycznie nic dobrego nie może nas spotkać, codziennie rano warto wyobrazić sobie, najmniejszą miłą rzecz jaka może nam się przydarzyć.

3. Aktywność fizyczna.

Aby skutecznie radzić sobie ze stresem, należy regularnie wykonywać ćwiczenia fizyczne dostosowane do swoich możliwości.

4. Regularny sen

Właściwa ilość, jakość i regularność snu jest niezbędna, aby organizm wypoczął i tym samym, aby zwiększyły się nasze zasoby radzenia sobie ze stresem.

5. Odpowiednie odżywianie się

Zwracajmy uwagę na to, co jemy i jak szybko spożywamy posiłek. Im wolniej jemy i im mniej jest np. tłustych potraw w naszej diecie, tym lepiej się czujemy. Warto wykorzystać wspólne spotkania przy stole, jako okazję do  pogłębienia relacji z rodziną.

6. Wypoczynek

Starajmy się zachować równowagę pomiędzy życiem zawodowym (szkołą)

i prywatnym, dając sobie szansę na wypoczynek.

Wesoła nutka- zajęcia dla najmłodszych

Ofertę dla najmłodszych widzów, ich rodziców oraz nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej przygotował kanał TVP2Już od 30 marca br. od godziny 11:05 rusza pasmo Wesoła Nauka”.

„Wesoła Nauka” to trwające po 30 minut pasjonujące zajęcia dla najmłodszych. Prowadzący program wraz z nauczycielami, rodzicami, youtuberami i gwiazdami telewizji poprowadzą dzieci przez fascynujący świat nauki; będą zaskakujące eksperymenty i intrygujące doświadczenia naukowe, a także kreatywne gry i zabawy. Nie zabraknie również zajęć sportowych, prac twórczych i muzyki z największymi gwiazdami w roli domowych nauczycieli. Emisja programu - od poniedziałku do piątku w TVP2.