"Wiosna, Wiosna tak piękna, pachnąca..."

Pierwszy dzień astronomicznej wiosny, ale pogoda nie będzie nas  rozpieszczać. IMGW ostrzega

 

Pierwszy dzień wiosny kalendarzowej ustalony jest umownie na 21 marca, lecz wiosna astronomiczna rozpoczyna się w chwili, gdy słońce przekracza równik. Ma to miejsce zazwyczaj 20 lub 21 marca.  W tym roku wiosna zaczęła się w dniu dzisiejszym. Według tradycji polskiej, pierwszego dnia wiosny robi się Marzanny, słomiane kukły, które są symbolem odchodzącej zimy.

W tym roku klasa II a i III b wykonały właśnie takie kukły. Za ich wykonanie po powrocie ze zdalnego nauczania,  na uczniów czekać będzie Nagroda - Niespodzianka.

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną  pożegnanie zimy i powitanie wiosny nasi uczniowie będą obchodzić w gronie najbliższych.

Zachęcamy do spacerów i poszukiwania pierwszych zwiastunów wiosny.