Ósmoklasista na zawodowym rozdrożu

Drodzy Uczniowie klas VIII.

Wybór szkoły ponadpodstawowej to jedna z ważniejszych decyzji w życiu młodego człowieka. Ważne jest, aby Wasze wybory były odpowiedzialne, aby uwzględnić możliwości, zainteresowania, predyspozycje.

Macie do wyboru kontynuację nauki w liceum, technikum i branżowej szkole I stopnia. Każda z tych typów szkół to dobry wybór!

Nie wszyscy uczniowie, którzy kończą edukację w szkole podstawowej są gotowi do wyboru konkretnego zawodu! Jeżeli należysz do tej grupy powinieneś wybrać taki profil, który da Ci możliwość zmiany i rozwoju w późniejszym czasie!

Życzę Wam odpowiedzialnych wyborów edukacyjnych i zawodowych.

Dorota Józwik

doradca zawodowy