Święto Szkoły 2019

 

25 października obchodziliśmy  Dzień Patrona, który jest  Świętem  Naszej Szkoły. Zgodnie z tradycją tego  dnia  pierwszoklasiści  zostali oficjalnie włączeni w poczet uczniów Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Wojcieszkowie. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia. Pani Dyrektor, Mirosława Swędra, dokonała aktu pasowania na ucznia, a pierwszoklasiści  złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Wszyscy podziwialiśmy naszych pierwszaków, którzy musieli wykazać się wiedzą z różnych dziedzin oraz umiejętnościami sportowymi, zanim zostali przyjęci do naszej szkolnej społeczności. Samorząd Uczniowski przypomniał wszystkim zebranym najważniejsze fakty z życia Naszego Patrona. Na tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć rodziców, którzy
z zaciekawieniem i wzruszeniem oglądali występy swoich dzieci. Ciepłe słowa do pierwszoklasistów skierował Przewodniczący Rady Rodziców, Pan Marcin Kurek, który życzył im samych najlepszych ocen, oddanych przyjaciół i niezapomnianych chwil w murach naszej szkoły. Na zakończenie Pani Dyrektor - Mirosława Swędra, Wicedyrektor  - Pan Krzysztof Szczęśniak oraz Przewodniczący Rady Rodziców -  Pan Marcin Kurek wręczyli legitymacje szkolne i upominki pierwszakom.

Za  organizację  Święta  Patrona odpowiadali  wychowawcy klas pierwszych: p.Jadwiga Gryglicka i p.Danuta Woźniak oraz Samorząd Uczniowski, natomiast za część muzyczną – p.Jolanta Madej.