PRZERWANY MARSZ 1939 - 2019

Jako Dyrektor Szkoły pragnę włączyć nas wszystkich w  Projekt „Przerwany Marsz”, który jest próbą stosownego podziękowania pokoleniu Dzieci Wojny za to co zrobili dla Polski.

Dlatego serdecznie zapraszam Wszystkie Babcie i Dziadków urodzonych przed 1945 rokiem do wspólnej inauguracji roku szkolnego 2019/2020.  Będzie to symboliczny powrót do szkoły.     

"Intencją projektu jest to, żeby 2-go września 2019, w 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, młode pokolenie Polaków razem z Polskimi Dziećmi Wojny, udali się do szkół na uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020.

Przekroczenie progów szkół/klas przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończy ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację. Pięć lat okupacji zabrało ich beztroskie dzieciństwo przysparzając dni pełnych cierpień i smutku, niejednokrotnie odbierając im życie. Wchodząc do szkół/klas razem z młodym pokoleniem pokażą i udowodnią, że ich poświęcenie, ich dramatyczny i trudny los nie poszedł na marne. Dzięki temu, że oni wytrwali, dzisiaj młode pokolenie może spokojnie rozpocząć edukację pod okiem swoich nauczycieli, wychowawców i opiekunów".

Proszę o zgłoszenie takich osób do sekretariatu szkoły przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Dyrektor szkoły

Mirosława Swędra

 

Certyfikaty i podziękowania