JAKUB SŁAWIŃSKI- FINALISTĄ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "BLIŻEJ PSZCZÓŁ"

Uczeń klasy VIII Jakub Sławiński znalazł się w grupie finalistów III Ogólnopolskiego konkursu „Bliżej Pszczół” zorganizowanego przez Fundację Rozwoju KUL. Celem konkursu jest popularyzacja wśród uczniów roli pszczoły miodnej w środowisku naturalnym oraz wiedzy odnośnie możliwości funkcjonowania pszczoły miodnej w industrialnej rzeczywistości. Ponadto zachęcenie młodych ludzi do obserwowania życia pszczół i ich zwyczajów, zaczerpnięcia wiedzy na temat roślin miododajnych i pszczelarstwa oraz uświadomienia młodzieży znaczenia produktów pszczelich dla zdrowia człowieka.

 

Finał konkursu odbył się dnia 28.03.2019r. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Obejmował on część teoretyczną i praktyczną. Wieczorem uczestnicy wraz z opiekunami brali udział w warsztatach pszczelarskich zorganizowanych w Pszczelej Woli. Drugi dzień rozpoczął się konferencją „Pszczoła w mieście”.

Kubie nie udało się znaleźć w gronie laureatów konkursu, jednak został przyjęty w poczet uczniów Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli, jeśli oczywiście wyrazi chęć dalszej nauki po szkole podstawowej w tej placówce.

Mając już doświadczenie za rok będzie mógł spróbować zawalczyć o czołowe miejsca w grupie ponadgimnazjalnej.  Życzymy mu dalszych sukcesów!!

Certyfikaty i podziękowania