Udało się!!! - zebraliśmy 1500 złotych na zakup pamiątek po H.Sienkiewiczu

 

 W pierwszym tygodniu ferii delegacja z naszej  szkoły udała się do Muzeum w Woli Okrzejskiej i przekazała na ręce pana dyrektora Macieja Cybulskiego 1500 złotych na zakup pamiątek po H. Sienkiewiczu. Fundusze wystarczą na pozyskanie posrebrzanej grzechotki, wykonanej z kości słoniowej z imionami dzieci H. Sienkiewicza oraz lupy powiększającej noblisty.

           Gościnność gospodarza muzeum, jego pasja, ciekawe opowieści o życiu pisarza, możliwość nie tylko oglądania ale i dotykania przedmiotów należących do Sienkiewicza, bycia tak blisko patrona szkoły w Wojcieszkowie stała się dla nas niezapomnianą lekcją historii.

          Dyrekcja szkoły, koordynatorzy akcji: pani Joanna Maros i pani Dorota Józwik oraz uczniowie zaangażowani w przeprowadzenie zbiórki pieniędzy są dumni, że mogli pomóc muzeum w pozyskaniu pamiątek oraz serdecznie dziękują wszystkim za udział w przedsięwzięciu.

                                                                                                                 opr. p. Joanna Maros

                                                                                                                        p. Dorota Józwik