Życzenia Wielkanocne od Samorządu Uczniowskiego

Życzenia wielkanocne. Najpiękniejsze życzenia na Święta Wielkanocne 2020.  Wierszyki, rymowanki, krótkie, śmieszne. Życzenia na Wielkanoc | Kurier  Poranny

"Wiosna, Wiosna tak piękna, pachnąca..."

Pierwszy dzień astronomicznej wiosny, ale pogoda nie będzie nas  rozpieszczać. IMGW ostrzega

Pierwszy dzień wiosny kalendarzowej ustalony jest umownie na 21 marca, lecz wiosna astronomiczna rozpoczyna się w chwili, gdy słońce przekracza równik. Ma to miejsce zazwyczaj 20 lub 21 marca.  W tym roku wiosna zaczęła się w dniu dzisiejszym. Według tradycji polskiej, pierwszego dnia wiosny robi się Marzanny, słomiane kukły, które są symbolem odchodzącej zimy.

W tym roku klasa II a i III b wykonały właśnie takie kukły. Za ich wykonanie po powrocie ze zdalnego nauczania,  na uczniów czekać będzie Nagroda - Niespodzianka.

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną  pożegnanie zimy i powitanie wiosny nasi uczniowie będą obchodzić w gronie najbliższych.

Zachęcamy do spacerów i poszukiwania pierwszych zwiastunów wiosny.

Wyniki konkursu fotograficznego "Wojcieszków w obiektywie aparatu

Zima w tym roku obdarzyła nas hojnie i śniegiem i mrozem. Była więc okazja, aby w kadrze aparatu uchwycić piękno naszej małej Ojczyzny- Wojcieszkowa i przysłać prace na  szkolny konkurs fotograficzny. Z tej okazji skorzystali uczniowie z klas V- VII.

Organizatorzy przyznali I miejsce uczniowi klasy V - Bartkowi Guli oraz trzy wyróżnienia: Julii Kopyść, Mai Józwik oraz Kacprowi Jablońskiemu.

Wszystkim dziękujemy za udział, a wyróżnionym serdecznie gratulujemy i informujemy, iż nagrody będą rozdane jak wrócicie z nauczania zdalnego.

fot. Bartek Gula

Drodzy rodzice i uczniowie klas I-III

Od poniedziałku tj. 22 marca 2021 roku do 9 kwietnia 2021 roku przechodzimy na naukę zdalną. Zajęcia odbywać się będą zgodnie z planem, który udostępnią wychowawcy. Zajęcia specjalistyczne oraz konsultacje dla klas 8 dalej będą odbywać się w szkole.

Mirosława Swędra